Body-shaming ja muud kauged sugulased

Kui sa oled üks neist, kes tunneb vastupandamatut soovi teisi nende välimuse põhjal arvustada – siis loe kindlasti edasi. Ma toon su maa peale tagasi. Kõiki teisi kallistan ja jagan auastmeid, medaleid ning diplomeid.

Body-shaming on kõige räigem vaimse vägivalla vorme, millest paljud teadlikudki pole. Lihtsakoeline halvustav kommentaar kellegi välimuse kohta ei riku mitte üksnes kellegi päeva, nädalat või aastat, vaid näitab täiesti läbipaistvalt kommenteerija suutlikust mitte mõelda, olla kitsarinnaline, madalalaubaline ja mis peamine – endaga läbinisti rahulolematu inimene. Ilmselt ka rahuldamata, olgu jutt mis valdkonnast tahes.

Isegi minul on neid tuttavaid, kes arvavad et kindlate välimusstandardite puudumine kahandavad su väärtust inimesena. Ma loodan, et see jutt jõuab ka teieni.

Mina ise olen öelnud kahetsusväärseid asju kellegi välise ilu põhjal ja seda mõlemat pidi. See paneb mind päris sitasti tundma, sest nii palju kui on inimesi ja arvamusi, on ka iluideaale.

Minu blogipostides on üheks läbivaks lauseks: sa kunagi ei tea mis kellegi elus toimub. Läbi selle on minust kujunenud keegi, kellel on väga palju arvamusi, kuid väga madal arvustamisväli. Eks me ikka teeme maha asju, mida me ei mõista ega üritagi mõista.

Ükskord kirjutas mulle noormees, kes oli mulle esimest sekundist ebameeldiv. Ülbe. Vulgaarne. Igav. Ja kui ma tema kutse peale välja minna, keeldusin – sain ma sekundi murdosa jooksul vastuse: “Ega sa kõlbadki ainult madratsiks ja tahtsin sind keppida”

Ma ei allunud provokatsioonile, jätsin vastamata. Nädal hiljem kontakteerus too sama noormees uuesti: “Hei, täna kinno tahad tulla?” Ma vastasin talle: “Endiselt ei, kas oled väikese riista kompleksist üle saanud? :)” Rohkem me ei suhelnud. (See oli viimane kord, kui ma kedagi body-shamisin, sest parim kaitse on ikka rünnak. Lootsin ka sellele, et ta kunagi ühelegi teisele naisele enam nii ei kirjuta, nagu mulle, aga ilmselt ongi lootus lollide lohutus.)

Kui mina kannan pitspesu, näen kasvõi pisut oma välimuse kallal vaeva – tunnen ma end hästi. Mul on oma nahas hea olla ja ma arvan, et kuhugi ma ka sobitun. Nii nagu paljud jagavad oma masendust, sapiseid kommentaare ja arvamusi – ei näe ma põhjust, miks ei peaks vastukaaluks jagama ka seda, mis sind hästi tundma paneb. Nii võin postitada mina pilte ilusas hommikumantlis, pesus või ka Minioni kostüümis. Need on need mis panevad mind end võrdselt hästi tundma.

Tahtsin selle postitusega öelda ja meelde tuletada, et teiste kritiseerimine ei anna sulle midagi. Kellegi solvamine, ei vii sind elus edasi. Mittemõistmine, ei tee olukordi väärateks. Sinu oskamatus suhestuda, muudab sind väiklaseks ja rumalaks.

Palju enesearmastust, soovi mõista veel mõistmatut ja rohkem head. Loodan, et teie elus on või tuleb keegi, kes jumaldab kirglikult kuidas te välja näete, ülistab ja hoiab. Mind aitas :)))  Fakk, kevad on. You will get there, honey!

D4355BDD-DE7F-4341-9C54-58F9A4319054IMG_0556

 

Stay tuned,

Anett

 

Jaga teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga